نتایج جستجو برای عبارت :

خدارا به عمه ام زینب قسم دهید

آیت الله میرزا احمد سیبویه از آقای شیخ حسین سامرایی که از اتقیای اهل منبر در عراق بودند نقل کردند:در ایامی که در سامرا مشرف بودم در روز جمعه ای طرف عصر به سرداب مقدس رفتم دیدم غیر از من احدی نیست حالی پیدا کردم و متوجه مقام حضرت صاحب الامر (عج) شدم.در آن حال صدایی از پشت سر شنیدم که به فارسی فرمود :به شیعیان و دوستان بگویید که خدارا به حق عمه ام حضرت زینب (س) قسم دهند که فرج من را نزدیک گرداند.ستاره درخشان شام ص330
صلیت لمدّة أسبوعین صلاة الظهر والعصر فی مصلى الإمام الخمینی (ره) فی مقام السیدة زینب (س) وكنت ألقی كلمة قصیرة بین الصلاتین. قلت فی أحد الأیام: لقد جرت
سنة أئمة الجماعات على أن یتحفوا المصلین بروایة شریفة أو آیة قرآنیة أو مسألة
شرعیة، ولكن بودّی أن أقص علیكم الیوم قصّة خیالیة لعلّها تحدث لأحدكم لا سامح
الله. وهی أن تُحشر یومَ القیامة وبعد الحساب والكتاب تُفتح لك أبواب الجنان
لتدخلها خالدا فیها. ولا یسع أحدا أن یتصور مدى فرحتك یومذاك. فبینا أ
سلام :) 
من خوبم تشکر حال شما خوبه ؟
خواهش میکنم ما دیگه عادت کردیم صداتون کنیم بعد صد سال دیگه ی صدایی بشنویم :| 
زندگی من هم پر شده از اتفاقات دردناک و تلخ و خدارا شاکرم ک تا الان زنده موندم :/ 
بنده پنج شنبه بیکارم 
قبل شب 

یکی از اهالی محل ما به رحمت خدا رفت. خدا رحمتش کنه...
خدارا شکر دستش به دهانش میرسید، وضع مالی خوبی داشت. 
از مدتها پیش در محل ما رسم شده بود به جای شام دادن به نذر میت، هزینه ای به شورای محل اهدا شود که صرف مسائل عام المنفعه شود. به همین صورت، ما در محل مدرسه ساختیم، زورخانه ساختیم، ورزشگاه ساختیم...
ادامه مطلب
خدارا شکر که من را قابل ندانست که جوایز تحصیلی اعطا کند، علاوه بر این که دوست نداشتم بر خلاف دلم از این بنیاد که نسبت به آن کینه دارم چیزی بگیرم، مطمئن شدم که این بنیاد حقیقتا بنیاد پخمگان است و منِ ناراحتِ شورشیِ غیر سیستمی جایی در این مدرسه بله‌قربان‌گو پرور ندارم.
کتاب روی ماه خدارا ببوس از مصطفی مستور 
تا الان به نصف کتاب رسیدم و با توجه به عنوان کتاب ،تفکرم اینگونه بود یه کتاب مثبت باشه ولی تا الان تو وضعیت مشکی داره حرکت میکنه و حس خوبی بهم نمیده ولی هنوز رسیدم به نصفش ببینم تا آخر چی میشه ،کتابیه که تو چند نقطه برات علامت سوال باز میکنه و هنوز جواب نداده.
اگه دوست داشتین کتاب معرفی کنید 
می کوش به خر ورق که خوانی تا معنی آن تمام دانی
می باش طبیب عیسوی هُش اما نه طبیب مردمی کُش

این بیت موقع درس خواندن همیشه در ذهنم تکرار میشود و بلافاصله بعدش به این فکر میکنم که چقدر سخت است واقعا. بعدش هم باز به خودم دلداری میدهم که حتما در توانم هست که در این راه قرار گرفته ام و تابه حال دوام آورده ام و به روز های خوبی که مثلا در آینده می آیند فکر میکنم. چون کسب این علم هرچقدر که سخت و خانمان برانداز (دیگه ینی خیلی سخت) باشد ارائه اش شیرین است
 امام صادق ع بر تو باد که برای خدا نسبت بمخلوقش خبر  خواه باشی که هر گز خدارا بعملی بهتر از ان ملافات تکنی وفرمودهر که بامور مسلمبن اهتمام ورزد مسلمان نیست  5 پبغمبر ص فرمود هر که صبح کند وبامور مسلمین همت نگمارد  از انها تبست  وهرگه بشنود مردی فریاد میرند و مسلمانها بدادم برسید و جوابش نگوید مسلمان نیست 8 رسول خدا فرمود هر کس تجاوز اب واتش را از گروهی از مسلمین بگرداند بهست برایش واجب گردد
ابن ابی حمزه گوید شنیدم امام صادق ع میفرمود شبعبان ما با خود مهربانند چون تنها باشند خدارا یاد کنند همانا یاد ما یاد خداست هرگاه ما یاد شویم  خدا یاد شود و چون دشمن ما باد شود شیطان یاد شود 2 امام صادق ع فرمود بزیارت یکدبگر روید زیرا زیارتشما از یکدبگرزنده گردانیدن دلها شما ویاد نمودن احادیث. ماست واحادیث ماشما را بهم متوجه میسازدپس اگر بانها عمل کنیدهدایت ونجات یابید. و اگر انها ترک کنید گمراه و هلاک شوبدپس بانها عمل کنید و من ضامن نجات شما
دارم غریب و آشنا را می شمارماین خیل مشغول عزا را می شمارم هی خواب می بینم پیاده در طریقش درجاده دارم تیرها را می شمارم دل تنگ مشهد می شوم هرگاه در راه سربندهای یا رضا را می شمارم اما خدارا شکر با انگشت هایم جامانده های کربلا را می شمارم پس سعی خودرا می کنم موکب به موکب این مروه های با صفا را می شمارم باعقل نه، من با جنون بی شمارم این لشکر بی انتها را می شمارم تسبیح من این است در طیِّ طریقش هر صبح تاول های پا را می شمارم آن قدر نزدیکم به اوک
سرسجاده ات هر دم دعاکن/نظر ازبهر آفاق خداکن/چکان یک قطره اشکی رازاخلاص/تمنا از خدا نورولاکن/بودمحور به درگاهش ولایت/دلت رامملو عشق وصفاکن/سلامی ده برآن آل محمد/نگاهی هم به سوی کربلاکن/نمازت با ولایت جاودان است/زاو هردرد وسختی رادواکن/دعارمز عبادت درجهان است/خودت را ازهمه دنیاجداکن/زشیطان دورشو او دشمن توست/خدارا از وجودخود رضاکن/برای مهدی وروز ظهورش/تنمااز خدا آن آشناکن/
به نام آن خــداوندی که نــور استرحیم است و کریم است و غفور استخدای صبـح و این شـور و طـراوتکه از لطفش دل ما ،در سُرور است
"بسم الله الرحمن الرحیم" 
خدارا شاکریم که اگر خدا هر مریضی یا دردی میدهد درمانش هم میدهد.مهرفوری زمان امده خدمت به همشریانش هست. نترسیم از این ویروس کرونا.فقط تا میتوانیم دستانمان را بشویم و از هیچی نگران نباشیم. من هر موقع مهرژلاتینی یا مهرلیزری میزنم حتما حتما بعدش دستایم را با اب و مایع شستشو میدم و انشاالله که اتفاقی
امام باقر ع فرمود هرگاه بدانی در توخیریهست بدلت نگاه کن اگر اهل طا عت خدا را دوست و اهل معصیت خدارا دشمن دارد در تو خیر است و خدا هم ترا دوست دارد واگر اهل طاعت خدا را دشمن واهل معصیت خدا دوست دارد در تو خیر نیست وخدا دشمنت دارد دشمنت دارد و هر کس همراه دوست خود است وفرمود دو مومن هرگز با هم بر خورد نکنندجز انکه برادرش را بیشتر دوست دارد بهتر است  و فرمود هرکه برای دین دوست ندارد و برای دین دشمن ندارد دین ندارد پیداست که شخص متدین حد اقل باید پی
درخلوت دل گریه کردم کربلارا/آگاه کردم درمصیبت مبتلارا/اشکم شده جاری برای حضرت دوست/یکدم تکاپوکرده ام وصل خدارا/براهل بیت پاک احمد اشک ریزان/حاضر شدم بادیده ودل نینوارا/این تیر گریه میزند هردشمن دین/کردم رفاقت شیعیان باولارا/باچشم دل دیدم یکایک آن شهیدان/تقدیم کرده جان شیرین آشنارا/درعلقمه غوغای دیگر بود برپا/عباس داده درس زیبای وفارا/برروی تل زینبیه خواهرش بود/دارد روایت میکند شورعزارا/آتش گرفته خیمه ها سجاد تنهاست/یارب دگرگون کن درآن ص
سوی جانبازان سلام وبرسپاه قهرمان/بندگی کرده خدارا درزمین وآسمان/هست الگوی بصیرت عشق عباس وحسین/خدمتی کرده فراوان برتمام شیعیان/جانفشانی هانموده هرسپاهی دلیر/هست جانباز ولایی اسوه صبر نهان/مسلمین رایارباشد هرکجای درزمین/شدسپاه بابصیرت خارچشم دشمنان/کربلاو عشق رهبر شدمرام بندگی/میرودراه امام و آن شهیدان درجهان/پاسدار باولایت اسوه عصر ظهور/میشودیاور برای حضرت صاحب زمان/
بنام خداتقدیم به رفتگران زحمتکش #شهرداری_فیروزکوه  
صدای پای جارویت چه پر تعداد می آیدچنان شیرین کِشی ،انگار که فرهاد می آیدمَحل در خواب و بیداری برای رُفتُ و روبِ آنخدارا ؛ زحمتت آیا کسی را یاد می آید؟به پشت پنجره می بینم هر صبحی تقلّایتبه گرما و به سرما  گوئیا داماد می آیدخطر در صبحِ تاریکست و تو در معرضِ آنییقین از جانبِ حق بهرِ تو امداد می آیدبه آیاتِ الهی پاکی از ایمان نشان داردبه همراهِ تو در هرکوی و بَرزَن شاد می آیداگرچه بودنت در چشم
لشکرصاحب زمان باشد بسیج قهرمان/دلبرافلاکیان باشد بسیج قهرمان/میرود راه خدارا با خلوص بندگی/اسوه برخاکیان باشد بسیج قهرمان/درجهان مشهورگشته عاشق براهل بیت/آشنای هرمکان باشد بسیج قهرمان/درولایت محوری شد رادمردی باصفا/شیعه راامن وامان باشد بسیج قهرمان/دربصیرت هست کامل میشود الگوی ناب/خوارچشم دشمنان باشد بسیج قهرمان/رهروکارشهیدان باامام عاشقان/نورچشم عاشقان باشد بسیج قهرمان/دررکاب رهبرخود دائما آماده باش/هرکجایی جانفشان باشد بسیج قهرم
 معاوبه بن وهب شنیدم. حضرت  صادق ع میفرمود چون بنده  توبه نصوح کند خداوند او رادوست دارد ودر دنیا واخرت بر او پرده پوشی. کند. فرمود هر از گناهان که  دو فرشته موکل  براو برایش نوشته انداز یادشان ببرد و بجوارح  واعضای بدن او وحی فرماید که گناهان اورا پنهان کنید وبه قطعه های زمین که در انجا ها گناه کرده وحی  فرمایدکه پنهان کنید و به قطعه های زمین که. در انجاها گناه  کرده وحی فرماید که پنهان دار انچه گناهان که بر روی تو کرده است پس دیدار کند خدارا
امشب برای گریه باید باعلی تنهاشویم/درکوی مولای جهان ماهمدم زهراشویم/اواولین مظلوم حق مردشجاعت بوده است/هم آشکاراو نهان ما عاشق مولاشویم/باران اشک وگریه را جاری زچشمان میکنیم/باگوهر اخلاص جان همراه بادریا شویم/او یاور پیغمبر ومونس برای فاطمه/تفسیرقرآن خدارا زمزم آقا شویم/اندرشب قدرخدا باید ولایت داشتن/بهرنسیم معرفت آوازه صحراشویم/مهدی به عشق مرتضی برما عنایت میکند/اندررکاب نائبش یاریگر فرداشویم/
دبستان فضه با کادر متخصص, متعهد و دلسوزش میزبان اولین سال تحصیلی توست و من و پدرت ازین بابت خرسندیم. خدارا شکر که دغدغه آموزش و پرورش در این مدرسه و کادر زحمتکش آن هست. 
تو این روزها با انرژی هستی و لبخندت وقتی از پله های دبستان پایین می آیی برایم خیلی شیرین است. دختر مهربان من، زیبایی ها همین روزها هستند. که دست در دست هم با اتوبوس دلخواه تو به خانه بر میگردیم. خوش ها همین حرف ها و تجربه های ساده ما در کنارهم است. لذت همین " میخواهم همیشه پیش هم ب
و مبادا با انکسقطع رحم کند رفاقت کنی که من اودا در سه جای قران ملعون  یافتم یکجا خدای عزوحجل فرمایید پس ایاامید واربدکه هرگاه بسرپرستی کاری گمارده شوید فساد در زمین نکنید وقطع رحم کنیم ایشانند که خداوند لعنتشان کرده پس  کرشان  کرد و کور ساخت  دیدگانشان را سوره محمد ص ایه 2 سوره 23 و نبز در جای دیگر فرماید وانانکه بشکنند پیمان خدارا پس از بستن ان و میبرند  انچه را که خدا فرموده پیوند  شود  و فساد کنند در زمین انها را است لعنت و برای ایشان است ب
زندگی کوتاه است پس به زندگی ات عشق بورزخوشحال باش و لبخند بزنفقط برای خودت زندگی کن وقبل از اینکه صحبت کنی؛گوش کنقبل از اینکه بنویسی ؛فکر کنقبل از اینکه خرج کنی ؛درآمد داشته باشقبل از اینکه دعا کنی ؛ببخشقبل از اینکه صدمه بزنی؛احساس کنقبل از تنفر، عشق بورززندگی این است:احساسش کن،زندگی کن و لذت ببر.روز خوشبخند ب روی دنیا
(( خدارا شاکریم که امروز را پشت سر گذاشتیم و هیچ وقت ناشکری نکردیم. من همیشه به پرسنل مهرسازی زمان توصیه میکنم شاید یک روز ی
باران که شدی مپرس این خانه کیست … سقف حرم و مسجد و میخانه‌ یکیست
باران که شدى، پیاله‌ها را نشمار … جام و قدح و کاسه و پیمانه‌ یکیست
باران! تو که از پیش خدا مى‌آیی … توضیح بده عاقل و دیوانه یکیست
بر درگه او چونکه بیافتند به خاک … شیر و شتر و رستم و موریانه یکیست
با سوره ى دل ، اگر خدارا خواندى … حمد و فلق و نعره مستانه یکیست
این بى‌خردان، خویش، خدا مى‌دانند … اینجا سند و قصه و افسانه یکیست
از قدرت حق ، هرچه گرفتند به کار … در خلقت تو، و بال پ
درخلوت دل گریه کردم کربلارا/آگاه کردم درمصیبت مبتلارا/اشکم شده جاری برای حضرت دوست/یکدم تکاپوکرده ام وصل خدارا/براهل بیت پاک احمد اشک ریزان/حاضر شدم بادیده ودل نینوارا/این تیر گریه میزند هردشمن دین/کردم رفاقت شیعیان باولارا/باچشم دل دیدم یکایک آن شهیدان/تقدیم کرده جان شیرین آشنارا/درعلقمه غوغای دیگر بود برپا/عباس داده درس زیبای وفارا/برروی تل زینبیه خواهرش بود/دارد روایت میکند شورعزارا/آتش گرفته خیمه ها سجاد تنهاست/یارب دگرگون کن درآن ص
میگویند کعبه هم تعطیل شد و خدا معجزه‌ای نکردآری در طول تاریخ اتفاقات ناگواری برای کعبه افتاد، ولی خدا کاری نکردبنی‌امیه با منجنیق کعبه را به آتش کشاند، ولی خدا کاری نکردبارها سیل آمد و خانه کعبه ویران شد، ولی بازهم خدا کاری نکردحجاج‌‌یوسف خانه خدارا ویران کرد، ولی معجزه‌ای نشداصلا اینطور بگویم، خدا بنا ندارد معجزه‌اش را برای هراتفاقی خرج کند و دائم معجزه کند. اصلا دائم معجزه کردن که دیگر اسمش معجزه نیست.
یکبار در طول تاریخ اتفاق افتاد
و از تو میپرستند ان حقست 53 سوره 10 یعنی انچه در باره علی علیه السلام میگویی و بکو اربپروردگارم که انچه در باره علی ع میگویم حق است و شما خدارا در مانده نکنید ابان بن تعلب گوید بامام صادق ع عرصکردم قربانت تدایتعالی فرماید خودرا بکردنه نینداخته 11سوره90 حصرت فرمود کسی را  که خدا ببرکت ولایت ما گرامیش داشته از کردنه گدشکه است وماهستیم ان گردنه یی که هر کس وورد شود نجات یابد  راوی گوید من خاموش بودم باز حصرت فرمود نمیخو اهی بتو حرفی اموزم و افاده ک
بسم الله الرحمن الرحیمچیست ای انسان ، درد فراق ودرد عشق؟!چیست جوهر اشک و دلسوخته و بغض فروخورده ؟!چیست بالین بی یار و دل تب دار و حال نزار کدام هست تعلق بی واسطه ی تو !!!کجاست ارامش و ارامگه طوفان هستی تو ای انسان خلق شده در رنج وسختی ....ارام ، درهای ناب ات را بر همان لب هایی که  در اقیانوس شامگاه ذکر ناب وخاص شان یاد خداست بیفشان ؛ ان درهای گرم وشورین  تورا خواستنی تر میکنن ودلبر تر میکنن در نزد ملکوتیان ولاهوتیان وهیچ چیز در نزد رب الکعبه
فکر میکنم فمینیسم از یک عصبانیت نشات گرفته، عصبانیت زنانه، در برابر ظلم های مردانه. انسان در عصبانیت نمیتواند تصمیمات را به درستی بگیرد یا حتی به درستی از خودش دفاع کند، این میشود که زنان با نام فمینیسم به بهانه ی  احقاق حقوق شان میروند دنبال کارهای احمقانه که مصداق هایش در این مقال نمیگنجد .

زنی با مادر تماس گرفته ! شوهر ۳۰ ساله اش با زنی ۴۰ ساله ریخته اند روی هم! از مادر میخواهد به او یک مشاور معرفی کند.عصبانی میشوم ، میگویم مشاور ؟! باید
فکر میکنم فمینیسم از یک عصبانیت نشات گرفته، عصبانیت زنانه، در برابر ظلم های مردانه. انسان در عصبانیت نمیتواند تصمیمات را به درستی بگیرد یا حتی به درستی از خودش دفاع کند، این میشود که زنان با نام فمینیسم به بهانه ی  احقاق حقوق شان میروند دنبال کارهای احمقانه که مصداق هایش در این مقال نمیگنجد .

زنی با مادر تماس گرفته ! شوهر ۳۰ ساله اش با زنی ۴۰ ساله ریخته اند روی هم! از مادر میخواهد به او یک مشاور معرفی کند.عصبانی میشوم ، میگویم مشاور ؟! باید
باقطع شدن برقها بیدارمیشوم و سروصورتم را می شورم ...
هنوز گودی و سُرخی چشمانم که اثر ِ باریـدن های دیشبم است باقی مانده است ...
 شربت بلوبری ام را که دیشب دریخچال گذاشته ام برمیدارم
 و می نشینم جلوی آینه و خدارا بابت زیبایی ها شکرمی کنم
 و قُلپ قُلپ می نوشم...
همان یکدانه کِرِمم را که یک عدد ضدآفتاب ِ ناقابل است برمیدارم و رژلب ِ خوش رنگم راهم کنارم میگذارم و نقاشی خدا را یک لایه ی محافظتی میزنم ...
بعد تر رژم را برمیدارم و رنگ ُ رویی به لب هایم مید
هودیشب در خواب دیدم در هوا پرواز می کردم و به سوی آسمان بالا میرفتم. بسیار پرواز کردم تا به زیر قبه ای رسیدم که در سطح مقعر آن آینه بزرگی بود. خود را در آن مشاهده کردم. سپس پرواز کردم و آینه های بسیاری را به همان شکل توصیف  شده دیدم و در تمام آن ها خود را با تمام قامت می دیدم سپس پرواز کردم و بالا رفتم تا رسیدم به دیواری که در اطراف آن اسماء خداوند متعال نوشته شده بود در خواب متوجه شدم که این ابتدای وصول به مقام لاهوت است، به فضل خداوند منعم . من بر

کتاب لذت متن ، رولان بارت ، پیام یزدانجو ، نشر مرکز
بر صحنهٔ متن هیچ شمعی روشن نیست : در پس متن هیچ کسی ( نویسنده یی) فعال نیست و در پیش متن هیچکسی (خواننده ای) منفعل؛ نه سوژه ای است و نه ابژه یی. متن از دیدگاه های دستور زبانی فراتر میرود: متن همان چشم یکتا بینی است که مؤلفی افراط گرا ( آنگلوس سیلسیوس) آن را اینگونه وصف کرده است: «چشمی که من با آن خدارا میبینم هان چشمی است که خدا با آن مرا می بیند. »

لذت متن آن دمی است که تن من راه خود را در پیش میگی
 جعفری گوید شنیدم حضرت   ابوالحسن ع بمن فرمود چرا مینگرمکه تو نزد عبدالرحمان بن یعقوب هستی   جماری  عرضکرداو دایی من است  حضرت فرمود او در باره خدا سحخن ناهمواری گوید خدارا بصورت اجسام و اوصاف ان ان وصف کند و پس باو همنشین شو ومارا واگذاریابا بشین واوراترک کن  عرضکردم  او هرچه میخواهد بگوید بمن چه زیانی دارد وقتیکه من نگویم انچه را که او گوید ابوالحسن ع فرمود ایا نمی ترسی از اینکه باو عذابی نازل کردد و هردو ی شما را فرا گیرد ایا ندانی داست

➕ ثروتمندی از پنجره ی اتاقش به بیرون نگاه کرد و مردی را دید که در سطل زباله دنبال چیزی میگردد.گفت : خداروشکر فقیر نیستم.
➖ مرد فقیر اطرافش را نگاه کرد و دیوانه‌ای با رفتار جنون‌آمیز در خیابان دید و گفت :  خداروشکر دیوانه نیستم
➕ آن دیوانه در خیابان آمبولانسی دید که بیماری را حل می‌کردگفت : خداروشکر بیمار نیستم.
➖ مریضی در بیمارستان دید جنازه‌ای را به سردخانه می‌برند.گفت: خداروشکر زنده‌ام. ‼️
 فقط یک مرده نمی‌تواند خدارا شکر کند.
اینس
امتحان فنی را دو روز پیش دادم جوابش هم دیروز آمد. قبول شدم خدارا شکر حس بعد از شنیدن قبولی اولین شادی جدی زندگی من در سال قدیم (سالی که ده ماه گذشته دیگر قدیم است) بود آن هم درمیان این همه خبرهای ناگوار. شیرینیش طلبتان. آزمون عملی اما مانده احتمالا ماه دیگر برگزار شود استاد امتحان استاد خودمان است و بساط سور و سات براه.
در پیداکردن محل امتحان مشکل داشتیم اما پیدا کردیم. صبح نمونه سوالات را دوره کردیم و محل امتحان را دیدیم. سالن بزرگی بود پر از ک
امیرالمؤمنین علی(علیه السلام):هیچ کاری تورا ازکاربرای آخرت باز نداردکه وقت تنگ است.
امیرالمؤمنین علی(علیه السلام):از زمین خوردن کسی شادمشوکه نمیدانی گردش روزگاربرای توچه در آستین دارد.
امیرالمؤمنین علی(علیه السلام):عدالت بهترازشجاعت است زیرااگرمردم همگی عدالت رادرباره یکدیگر به کارگیرند, ازشجاعت بی نیاز میشوند.
پیامبر(صلی الله علیه وآله):هیچ یک ازشمانبایداحدی ازبندگان خدارا خوار وبی مقداربشمرد, زیرا نمیداند که کدامیک ازآنها دوست خ

امیر ایمان(ع):
هرآن که خدا را فراخواند،اما به فرمانش عمل نکند؛مانند تیراندازی است که بخواهدازکمانی که زه ندارد،تیری به هدفی بزند.

کی یر کگور:
آن کس که خدای را بدون ایمان دوست می دارد،به خود می اندیشد؛اما آن کس که خدارا مومنانه دوست می دارد،به خدا می اندیشد.

سم میگه:دیوونه ای؟
_ نمیدونم!
_ دیوونه ای؟
_ نمیدونم! تو میدونی مغزم انتن نمیده. میدونی اگه این کارارو نکنم میشینم فکر و خیال میکنم. میدونی اگر فکر و خیال کنم حالم بد میشه. میدونی من ترسیدم سم. من ترسیدم. قدر یه خرس که تمام سال گرسنه بوده و داره با شکم خالی میره به استقبال خواب زمستونی! گیر نده سمی. این روزا گیر نده. بذا فکر و خیال نکنم. بذا از تصور خودم تو بیمارستان حالم بد نشه. 
++بله من لوسم. بله من جان دوستم، ترسویم، ترسیدم! شما هم اگر از دار دنیا
من گمشده ام در میان شما ‌، درمیان قلب های نفرت انگیز گرم، درمیان خودکشی های چندساعته، درمیان استکان های نشسته و عرق کرده. گمشده ام که بسازم خرابی هارا،که طلوع کنم تاریکی های مغزهارا که بنویسم نگفته های عمیق مرداب را. لجن زار ذهنم را رز خواهم کاشت یا شاید شیپوری که باور شوم که باور کنم ناامیدی عرق هارا. خودت را بکش تا بسازی خدارا تا باور کنی ناخدارا. راهی نیست باید پنهان عریان شوی در دست های خودت ،غرق کنی فاحشه را.پایان بده به چشم هایت ،کور شو
امروز صبح هنگامی که از خواب بیدار شدم تصمیم گرفتم اتاقم را مرتب کنم و کمی تغییرش بدهم.کاری که قرار بود پنجشنبه بعد از امتحانم انجام بدهم. در عرض دوساعت اتاقم به بهترین حالت ممکن تمیز شد. یاد این جمله افتادم که "به عمل کار برآید به سخندانی نیست" واقعا انسان چیست؟  این موجود دوپا، تا وقتی بخواهد یک کاری را بکند زمین و زمان را بهم میزند تا به هدفش برسد ولی امان، امان از روزی که آدمی نخواهد کاری را بکند.
در این قرنطینه خانگی سریال هایی را دانلود کر
 حضرت صادق ع فرمود برای مومن سراوار نیست  که در مجلسی  بنشیند که خداوند فرمانی شود و ان مومن قدرت بر  بخمزدن ان مجلس نداشته باشد  2 جعفری گوبد شنبدم حضدت ابوالحسن  ع  بمن فرمود چرا مینگرم که تو نزد عبدالدحمن بن یعقوب. هیتی  جعفری عرضکرد او دایی من است حضرت فرموداو در باره خدا  سخن نا همواری گوبد خدارا بصورت اجسام و اوصاف ان وصف کندپس یا باو همنشین شو و ماراواگزار یابا مابنشین و اوراترک کن عرضکردم او هرچه میخواهد بگوید بمن چه زیانی دارد  وفت
حضرت محمد(صلی الله علیه وآله):به محبت وعشق به ما اهلبیت روی بیاورید, زیراکسی که خدارا با چنین خصلتی ملاقات کند داخل بهشت گرددوازشفاعت مابرخودارشود.قسم به خدایی که جانم در دست اوست جزءبامعرفت به حق ماهیچ کس ازعمل خودبهره ای نخواهدبرد.  امالی شیخ مفیدص۴۳
حضرت محمد(صلی الله علیه وآله):هرگاه بنده ای درمیان رکن ومقام هزارسال به عبادت خدا بپردازد تااز زیادی بندگی خدابه مشک خشکیده ای بماندوباخدادرحالی ملاقات کندکه کینه ی آل محمدرا دردل داردخد
شب آرزوهاست، فکر میکنم پارسال همین حوالی ،چنین شبی  چه آرزویی داشتم!؟
فکر میکنم به آرزوهایِ  محقق شده ای  که باید بابتش خدارا هزار بار شکر کنم ، فکر میکنم  به  آرزوهایی که  هنوز آرزو باقی موندن ،فکر میکنم به  آرزوهایی که نباید اصلا آرزو میبودن 
فکر میکنم به بی انتها بودن آرزوهام و قشنگ بودنِ  یه عالمه آرزو هایِ  جورواجور  واسه زندگی .
فکر میکنم به امسال ،  به تَک  آرزوی  مهم قلبم ؛ فکر میکنم به حرف های مامانبزرگ  که همیشه میگن «لیله الرغائ
پیامبر(صلی الله علیه وآله):کسی که بمیردوامام زمان خویش رانشناخته باشد, درواقع به مرگ جاهلیت مرده است.
پیامبر(صلی الله علیه وآله):یاعلی! دوست نمیداردتورامگرشخص حلال زاده ودشمن نمیداردتورا, مگرکسی که ولادتش ناپاک باشد.
پیامبر(صلی الله علیه وآله):برای هرچیزی جوازی لازم است وجوازگذشتن ازصراط محبت وعشق به علی بن ابیطالب است.
پیامبر(صلی الله علیه وآله):به محبت وعشق به مااهلبیت روی بیاورید, زیراکسی که خدارا باچنین خصلتی ملاقات کند, داخل بهشت
امام صادق ع فرمود رسولخدا ص فرمود اسلام برهنه است ولباسش حیا وزینتش وقار و سنگینی است و مردانگیش عمل صالح و ستون و پایه اش پرهیز کاری است و هر چیز را اساس و پایه ای است پایه اسلام  محبت ما اهل بیت است رسولخدا ص فرمود همانا. خدا اسلامرا را افرید پس برای او میدانی ساخت ونوری قرار داد و حصاری نهاد و یاوری برایش مقرر کرد  اما میدان اسلام  قران است و اما نورش حکمت   حصارش. نیکی و یاورانش من اهل بیت و شیعیانش میباشیم پس اهل بیتم و شیعیان و یارانشان ر
مقتل میں فغاں کرتی تھی یہ فاطمہ زہرا
اصغر مرا چھوٹا ہے ترا تیر بڑا ہے
اے حرملہ تو رحم ذرا کر لے خدارا

چھ ماہ کا بچہ کہاں اور تجھسا کہاں مرد
ہوتا ہے تجھے دیکھ کے سینے مین مرے درد
لگتا ہیکہ پھٹ جائے گا اب مرا کلیجہ
اے حرملہ بس اس کو تو مہلت دے ذرا سی
کچھ دیر میں یہ پیاس سے مر جائے گا خود ہی
اصغر نے کئ روز سے پانی نہیں پایا
: تو اس کی ذرا چھوٹی سی گردن پہ نظ
 امام صادق ع فرماید پدرم بجابربن عبدالله انصاری فرمود من باتو کاری دارم چه وقت برایت اسان تراست که تنها ببینم و از تو سوال کنم حابر گفت هر وفت شما بخواهی  پس روزی بااو در خلوت نسست وباو فرمود در باره لوحبکه انرا در دست مادرم فااطمه علیها السلامدختر رسولخدا    صلی الله علیه واله  دیزه یی و انچه مادرم بتو فرمود که دران لوح نوشته بود بمن خبر ده جابر گفت خدا را گواه میگیرم که من زمان  حیات رسولخدا صلی الله علیه واله خدمت مادرت فاطمه علیها السلام
داود رقی از امام صادق ع راجع بقول خدای عزوجل دو عرش خدابر اب بود پرسیدم فرمود در این باره چه میگویند عرض کردم میگویند عرش روی اب بود و پروردگار بالای ان فرمود دروغ گویند هر که این گمان کند خدا را محمول قرار داده واورا بصفت مخلوق وصف کرده است واورا لازم اید که چیزیکه خدارا حمل میکند تواناتر از او باشد عرضکردم قربانت گردم شما برایم بیان کنید فرمود پیش از انکه زمینی یا اسمانی یا جن وانسی یا خورشیدو ماهی باشد خدا دینش وعلمش را باب عطا فرمود  مقصو
امام باقر(علیه السلام):کسی میتواندخداپرست باشدکه خداراشناخته باشدوکسی که خدارا نشناخت درگمراهی به عبادت پرداخته است.ابوحمزه ثمالی گفت:فدایت شوم شناخت خداچگونه است؟ فرمودند: تصدیق خداورسول خداو التزام به ولایت علی وپیروی ازاو وسایرائمه هدی وهمچنین بیزاری از دشمنان آنان به سوی خدای عزوجل. وخدا اینگونه شناخته میشود.
امام عسکری(علیه السلام):خداوندمتعال به آدم گفت:ای آدم! به این دلیل به ملائکه امرکردم تابه عنوان عظمت تودربرابرت سجده ک
خلاصه روز شانزدهمما بیشتر وقتها، باید احساس کنیم که سالم و سرشار از شادی و پر انرژی هستیم چون همه اینها حق طبیعی ما از بدو تولد است. اما عده زیادی از مردم غالبا چنین احساسی ندارند. افراد زیادی دچار بیماری و مشکلات جسمانی میشوند یا از افسردگی و سایر مشکلات روانی رنج میبرند☹️، که تمام اینها حالتی از زوال تندرستی است.شکرگزاری یکی از سریع ترین روشهایی است که باعث برخورداری از سلامتی کامل جسمانی و روانی میشود.وقتی دچار بیماری هستی، قابل درک اس
  هو الرووف
  از کرببلا بس برکات آوردند  بااشک و دعا وصلوات آوردند  اینبار ولی به روی دوش مردم-  سردار شهید از عتبات اوردند
  در اوجی و تا قلب وطن تابیدی  تو ماه وستاره نه،خود خورشیدی  آنقدر که وقتی به سفر میرفتی  انگار خدارا به دو چشمت دیدی
  سردار تویی ،عاشق پیکار تویی  مردخطر و شیر جگر دار تویی  کشتند تورا ،باز به دل می ترسند  زیرا که نمرده ای و بیدار تویی

از دیده اگر چه محو کردند تورا  این را تو بدان،نمیروی از دل ما  ایران پُرِ سردار سل
در این پست می خواهیم درباره ما و داستان راه اندازی کسب و کارمان توضیحاتی بدهیم .شاید خلاصه ای از تجربیات کودکی بنیانگذار مهرزمان جالب باشد.در دوران گذراندن تحصیلی دوران راهنمائی و کتاب هنر اول راهنمائی و دل بستن به این کتاب زیبا شروع شد.یکی از بهترین و جذابترین و بهتربگویم دوست داشتنی ترین کتاب من بود.معلم هنر ما مشاغل کاریش در دو نوبت بود و بعدظهرها به مغازه ایی که دایر کرده بود در زمینه مهرسازی و تابلو سازی بود و از انجا که بنده علاقه ا
خلاصه روز بیست و ششمهر اشتباهی، موهبتی است در جامه ی مبدل. تمرین معجزه آسای امروز این را ثابت میکند، چون تو در شرف این کشف هستی که در واقع در درون هر خطایی، مواهب الهی هنگفتی نهفته است.همه ما اشتباه میکنیم و اگر خطایی نمیکردیم، هرگز چیزی یاد نمیگرفتیم و هرگز عاقل تر و خردمندتر نمیشدیم.ما حق انتخاب داریم، یعنی آزادیم خطا کنیم. اشتباه ممکن است آسیب برساند.اما اگر از اشتباهی که کردیم تجربه کسب نکنیم، رنجی که از بابت آن بردیم انگار برای هیچ بود.
همین چند وقت پیش بود . داشت ظرف ها را یکی یکی بدون دستکش زیر آب سرد ، می شست هی خواستم بلند شوم و به او بگویم : دستکش دستت نمیکنی ، نکن  ولی ظرفها را بیخیال شو !!
اما گفتم نه ! مرغ اویک پا دارد !
پس سر جایم نشستم و تلویزیون را روشن کردم .

صدای آب دیگر شنیده نشد . حواسم در جا رفت به سمتش .
آرام از آشپزخانه خارج شد . دستش را با دامنش پاک کرد و ‌آرام رفت سمت بخاری گوشه  ی خانه.

دست هایش را روی بخاری گرفت . بعد زیر لب زمزمه کرد : الحمد لله رب العالمین
دیگر ن
در این پست می خواهیم درباره ما و داستان راه اندازی کسب و کارمان توضیحاتی بدهیم .شاید خلاصه ای از تجربیات کودکی بنیانگذار مهرزمان جالب باشد.در دوران گذراندن تحصیلی دوران راهنمائی و کتاب هنر اول راهنمائی و دل بستن به این کتاب زیبا شروع شد.یکی از بهترین و جذابترین و بهتربگویم دوست داشتنی ترین کتاب من بود.معلم هنر ما مشاغل کاریش در دو نوبت بود و بعدظهرها به مغازه ایی که دایر کرده بود در زمینه مهرسازی و تابلو سازی بود و از انجا که بنده علاقه ایی ز
سرسبزی #شمال و عطر دل‌انگیز گل و گیاهان!
نم‌نم #باران و صدای #موزیک را هم به این حس و حال اضافه کن.
آن هم در کنار عزیزانت...
این ها خاطره‌ای به یاد ماندنی از #سفر خانوادگی‌مان به شمالِ کشور زیبایمان #ایران بود.
واقعا خیلی جذاب بود چون در کنار خانواده‌ام بودم.
و اگر واقع‌بین باشیم، میدونیم که بعدها دیگه کمتر پیش میاد جمع‌مون جمع بشه تا با هم بریم سفر!
پس تا میتونستم از این سفر لذت بردم و خدارا از این بابت شکر گفتم.
ممنونتم خدا
ان‌شاالله بزودی ب
درس چهارم (فرزدق)⭐⭐
فرزدق از شاعران دوره اموی است.در منطقه ای از کویت ۲۳ سال بعد از هجرت به دنیا آمد و زندگی کرد در بصره.در روزی از روز ها پدرش او را به نزد امیرالمونین علی (ع) آورد پس پرسید اما از او درباره فرزندش پس گفت این پسر من است نزدیک است که شاعر بزرگی شود پس گفت امام به پدرش ای رفیق پسر , به او قرآن یاد بده.پس یاد داد به او قرآن به سوی خلفای بنی امیه به شام رفت و ستود آنهارا و جوایزشان را به دست آورد. 
فرزدق دوستدار اهل بیت بود و می پوشاند د
نیازی به دوربین عکاسی حرفه ای هم نیست فقط کافیست گوشی هوشمندت را برداری و کمی از شهر و آدم هاو شلوغی هایش فاصله بگیری و به اطرافت نگاه کنی. از آن نگاه های معمولی که همیشه میکردی هم، نه ، نگاهت را عوض کن . سعی کن عینک بدبینی ات را  دور بیندازی و از پشت دوربین گوشی ات اطرافت را ببینی . سعی کن مانند عکاسان و جهان بینان دنیا را بنگریآن وقت خواهی دید که دنیا چقدر زیبا بوده و تو هرگز متوجه این زیبایی ها نبوده ای. زیبایی هایی که عکاسان سعی میکنند آن ر
نیازی به دوربین عکاسی حرفه ای هم نیست فقط کافیست گوشی هوشمندت را برداری و کمی از شهر و آدم هاو شلوغی هایش فاصله بگیری و به اطرافت نگاه کنی. از آن نگاه های معمولی که همیشه میکردی هم، نه ، نگاهت را عوض کن . سعی کن عینک بدبینی ات را  دور بیندازی و از پشت دوربین گوشی ات اطرافت را ببینی . سعی کن مانند عکاسان و جهان بینان دنیا را بنگریآن وقت خواهی دید که دنیا چقدر زیبا بوده و تو هرگز متوجه این زیبایی ها نبوده ای. زیبایی هایی که عکاسان سعی میکنند آن ر
توای ملعون که نان از دین بجوئی
بدان از دین نبردی هیچ بوئی
لباس عالمان دین بپوشی
ولی دین رابه دنیا میفروشی
شده دین چون دکان سودمندی
که درآن عرضه گردد هر چرندی
کنندآلوده دین را با خرافات
شده دین جایگاه انحرافات
کنون دین گشته آلوده به بدعت
دلیل شرک و الحاد جماعت
مذاهب فتنه در دین آفریدند 
مسلمانان دگر راحت ندیدند
مبلغان مذهب بی خدایند
به ایات خدا بی اعتنایند
بنام دین تجارت مینمایند
به این بهانه غارت مینمایند
بسی از واعظان مردم فریبند
که اغلب
بنام خالق هستی
چرا سجده...؟!سجده یعنی همان حالت فروتنی وخشوع دربرابر چیزی که اصطلاحا بیشتر دربرابر خدا صورت میگیرد...سجده نزدیکترین حالت بندگی دربرابر خداونداست.هرانسانی باتوجه به اعمالش به خدای خود قرب ونزدیکی دارد.ولی هرکسی درهر مقام ومنزلتی زمانیکه برای خدا سجده میکند نزدیکترین حالت دربرابر خداوند رادارد...هیچ چیزمثل سجده ناله وفریادهای افسوس شیطان رابه همراه ندارد چون هیچ وقت یادش نمی رود که خدارا نافرمانی کرد لذا تا انسان رامیبیند ک
جسارت زشت عایشه به حضرت فاطمه و ام المومنین خدیجه سلام الله علیهما و عصبانیت و پاسخ کوبنده حضرت پیامبر صلی الله علیه و آله به او
شیخ صدوق رضوان الله علیه روایت کرده است:
١١۶- حدثنا محمد بن الحسن بن أحمد بن الولید رضی الله عنه قال: حدثنا محمد بن الحسن الصفار، عن أحمد بن محمد بن خالد قال: حدثنی أبو علی الواسطی، عن عبد الله بن عصمة، عن یحیى بن عبد الله، عن عمرو بن أبی المقدام، عن أبیه، عن أبی عبد الله علیه السلام قال: دخل رسول الله صلى الله علیه وآ
به نام خالق هستی
انسان که ب یه چیز علمی دارد پس انرا شناخته است...
انسان ازراه های مختلف شناخت کسب میکند.یکی از راه های مهم شناخت توسط انسان مقایسه کردن است...
اساسا انسان یک چیزی را میشناسد چون نقطه مقابل انرا شناخته است...
مثلا انسان تاریکی را درک میکند چون نور را قبلا درک کرده است..میداند اگر نور دریک جا نباشد پس حتما آنجا تاریک است...
لذا اگر نوری وجود نداشت انسان تاریکی را درک نمیکرد.سایه را درک نمیکرد و...ویا مثلا علم ودانش را درک میکند چون م
دشمنی سفیانی با نام حضرت رقیه سلام الله علیها
در یکی از روایاتی که در مورد آخر الزمان و ظهور سفیانی است وارد شده است که:
«ولا یزال السفیانی یقتل كل اسمه محمد و علی و حسن و حسین و فاطمة و جعفر و موسى و زینب و خدیجة و رقیة بغضاً لآل محمد»
یعنی: «سفیانی هر کس را که نامش محمد و علی و حسن و حسین و فاطمه و جعفر و موسی و زینب و خدیجه و رقیه است از روی بغض و کینه‌ای که به آل محمد دارد به قتل می‌رساند.»
این روایت از چند جهت قابل توجه است:
١. نام حضرت رقیه علی
بسمه تعالی
من یعظم شعائر الله فانها من تقوی القلوب (سوره حج آیه 22)
وهرکس شعائر خدارا بزرگ دارد در حقیقت آن (حاکی ) از پاکی دل هاست
به حول قوه الهی و عنایات اهلبیت ع کاری تخریب ساختمان قبلی مدرسه اهلبیت ع تقریبا پایان یافته و کار طبقه منفی یک در دست شروع است، هزینه باز سازی طبقه منفی(تهکوی )مدرسه را امام جمعه محترم مزار شریف حجت الاسلام سید حیدر هاشمی به عهده گرفته و کار آن جریان دارد .
اما فعلا به خاطر تخریب ساخمان قبلی و نبود پول کافی برا
بسمه تعالی
من یعظم شعائر الله فانها من تقوی القلوب (سوره حج آیه 22)
وهرکس شعائر خدارا بزرگ دارد در حقیقت آن (حاکی ) از پاکی دل هاست
به حول قوه الهی و عنایات اهلبیت ع کاری تخریب ساختمان قبلی مدرسه اهلبیت ع تقریبا پایان یافته و کار طبقه منفی یک در دست شروع است، هزینه باز سازی طبقه منفی(تهکوی )مدرسه را امام جمعه محترم مزار شریف حجت الاسلام سید حیدر هاشمی به عهده گرفته و کار آن جریان دارد .
اما فعلا به خاطر تخریب ساخمان قبلی و نبود پول کافی برا
دلم یک عاشقانه به سبک فیلم دلشکسته میخواهد، تو آن مَرد مؤمن خجالتی باشی که پیراهن های یقه دیپلٌمات میپوشد و همیشه تَه ریش دارد، رنگ تسبیح هایش را با انگشترش سِت میکند و خوب بودنش به همه ثابت شده است من آن دخترِ بدقِلق و حاضرجواب که به محبوبیت و مهربانی أت حسودی میکند و گاهی تورا از دور زیر نظر میگیرد ، حجابش کامل نیست و اعتقادش خیلی چیزها کم دارد .
 بعد یکجور که اصلا فکرش را نمیکنی عاشقم شوی، آنوقت هیچ چیز سر جای خودش نباشد، هر روز که میگذرد ب
نمیدونم تا چه حد به فال گرفتن و اینا اعتقاد دارید ولی خوب اطلاعاتی که یه فال به آدم میده بعضی اوقات جالبه!!
از خیلی وقت پیش قرار بود بریم پیش یه خانومی که برامون فال بزنه اما خوب جور نمیشد ..تا بالاخره چند روز پیش تصمیم علنی شد و قرار شد بریم ..این خانوم متاسفانه زندگی فقیرانه ای داشت و اصلِ رفتنمون به خاطرِ کمک و جهت سرگرمی بود :)
پروانه خانم به همراه خواهر و مادرِ مریضش تو یه خونه خیییلی کوچیک زندگی میکردن ..مادرش مثل بچه ها درست کنار همین اتاق ک
دو تا شلوار توی خشکشوییشبی کردند باهم گفت وگویی
یکی از آن دو خیلی شیکتر بودکمی از آن یکی باریکتر بود
دوتا جیب بزرگ از پشت و رو داشتهمیشه لنگه اش خط اتو داشت
شکیل و خوشگل و ابریشمی بوداز آن اجناس شیک دیلمی بود
خلاصه جنس مرغوبی خفن داشتکمربندی ز چرم کرگدن داشت
یکی دیگر چروک و ساده تر بود‌کمی از آن یکی افتاده تر بود
تمیز و شسته اما بی اتو بودهم از بالا هم از پایین رفو بود
به قدری کهنه بود و خسته از کاربه زحمت میشد او را گفت شلوار
گذشت روزها بی ارز
سلام برعزیز مامان!چطوری؟
دلم کلی برات تنگ شده عزیزم .
منم خوبم الحمدلله مشغول کارهای خونه وحفظ قرآن و برنبراشهای دیگرم هستم.با برنامه‌ریزی خوب به همه کارهام می‌رسم. امروزصبح برای این که خوابم نبره تو خونه رفتم جامعه القرآن تا برنامه‌ریزی حفظ قرنم رواونجام می‌بدهم واگرشد با یکی از دوستام مباحثه کنم که به نظرم اصل اساسی حفظ قرآن بعدازتکرارمباحثه است.بریم سراغ خاطره امر به معروف امشب.
یکی دیگه ازدوستام درکانال واجب فراموش شده نوشته بود:

اذکار و ادعیه الهیِ
رسیده از ائمه اطهار (علیهم السلام) همواره جایگاه منحصر به فردی در میان راویان
حدیث و جامعه مسلمین داشته اند؛ اما جالب است بدانید هر یک از این اذکار دارای
ثوابی عظیم نیز می باشند که اگر با حضور قلب و قرب الهی بیان گردند، آثار دنیوی و
اخرویِ فراوانی را در پی خواهد داشت.

حضرت محمد (صلی الله
علیه واله) درباره ی ثواب یک نمونه از این اذکار چنین بیان فرموده اند: هر فردی
روزی دَه مرتبه این دعا را بخواند، خداوند متعال چهار هزار گنا
هیچکس از دل آن ها خبر نداشت ...
یک دنیا لطافت ...
یک دنیا نجابت ...
یک دنیا احساس ...

ولی یک دنیا ....

خود را دست تقدیر سپرده بودند ... به خصوص اینکه هیچکدام از دل دیگری نسبت به خود آگاه نبودند.
روزها و ساعات را می گذراندند ...
ولی هیچکدام از تقدیری که برایشان قرار بود رقم بخورد خبر نداشتند ...
یک روز وقتی پسر از مسجد بیرون آمد یک لحظه چشمش به او افتاد که در حال خروج از مسجد به سمت خانه بود ... 
تپش های قلب ...
عرق شرم و نجابت ...
ولی غرق احساس ...

در نهایت سر ب زی
سلام  مامان!چطوری؟
دلم کلی برات تنگ شده عزیزم .
منم خوبم الحمدلله مشغول کارهای خونه وحفظ قرآن و برنامه های دیگرم هستم.با برنامه‌ریزی خوب به همه کارهام می‌رسم. امروزصبح برای این که خوابم نبره تو خونه رفتم جامعه القرآن تا برنامه‌ریزی حفظ قرآنم رواونجام بدهم واگرشد با یکی از دوستام مباحثه کنم که به نظرم اصل اساسی حفظ قرآن بعدازتکرارمباحثه است.هرموقع که خوب تونستم مباحثه کنم بیشترتوذهنم مونده.دوست دارم توهم حافظ قرآن بشی تاقرآن همیشه همراه
داروین در نامه ای در اواخر عمرش اعلام می کند که هیچگاه وجود خدا را انکار نکرده است !
In my most extreme fluctuations I have never been an atheist in the sense of denying the existence of a God.— I think that generally (& more and more so as I grow older) but not always, that an agnostic would be the most correct description of my state of mind.
Dear Sir | Yours faithfully | Ch. Darwin
https://www.darwinproject.ac.uk/letter/DCP-LETT-12041.xml
در شدید ترین نوسان های زندگی ✖️من هرگز یک آتئیست در معنای انکار خدا نبوده ام ✖️ من فکر می کنم (عموما هر چقدر که بیشتر رشد می کنم ) و نه برای همیشه ندانم گرایی
فقط کافیست باد بوزد،باد گرم شرجی اطرافم را پر کند و در اغوش بکشد تمام اجرهای خانه مان را تا ایمان بیاورم به تو باری دیگر.ایمان به رویدنت در لابلای کاشی‌های خانه در کالبد یک شاخه سبز.تصویرت در اسمان سنت پیتر،در کیف خانم تماشاچیِ گنبد اهنین واتیکان.در شیرینی اب‌نباتِ بوفه مدرسه‌ایی با مختصات جنوبی‌ترین نقطه شهر در سلول‌های مغزم است.
اینقدر جاری هستی که بی تو نفس نتوان کشیدن.مدیون ملکول‌های هوایت‌ام،در یانکی سیتیِ نیویورک میان اختلاف طب
  هافبک تیم فولاد گفت: بهتر است برای سلامتی بازیکنان و عوامل هر دیدار بازی‌ها لغو شود.
بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت استار

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت باشگاه فولاد خوزستان، محمد آبشک در گفت وگو با رسانه باشگاه درباره دیدار مقابل شاهین بوشهر و کسب سه امتیاز دیدار اظهار داشت: بازی سختی مقابل این تیم داشتیم، درست است شاهین در نیم‌فصل نخست در انتهای جدول حضور داشت اما تغییراتی در نیم‌فصل داشته و سه بازی قبل خود را پیروز شده بو
رهپویان هدایت:یکی از ادعاهای مشهور جریان تبشیر، توصیه به محبت و رحمت در جامعه  و نیز صلح و اطاعات محض از حاکمان زمانه است و گویا هیچ اصل دیگری جز اصل محبت و صلح در جهان ما  اعتبار و ارزش ندارد. دو نمونه از مطالب  بی مایه کتاب مقدس در بعد اجتماعی و سیاسی را به اختصار بیان خواهیم کرد.
در انجیل متی و لوقا آمده است : خوشا به حال آنان
که  مهربان و با گذشت هستند زیرا  از دیگران گذشت خواهند دید.
خوشا به حال  پاکدلان، زیرا خدارا خواهند دید. خوشا به حا
هوالعزیز
حضرت دوست رادلگیرکردن نابخردی است

همه ی آیات قران بابرکت و پر رمز ورازند.

و بلکه شفابرای اهل باور وسم مهلکی
برای ستمکاران  نیز هستند

وَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ
وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِینَ وَلَا یَزِیدُ الظَّالِمِینَ إِلَّا خَسَارًا ۸۲سوره
اسرا .

دراین ماه آیه ی 53 سوره زمر برای اهل دل  وکسانی که دلشان ازخودشان مکدر و  تنگ شده تلالوی خاصی دارد

اهل معنا می دانند این آیه ازقرآن یکی از امید
بخش ترین واژگان حیات
سلام بر همه ی شما عزیزان و زیبا جویان محترم
تقریبا مدت زیادی  از فعالیت ما در زمینه پوست و محصولات مراقبت از پوست میگذره و امروز قصد داریم بعد از این مدت پست اختصاصی و توضیحات کامل در رابطه با پکیج هشت کاره شمعدانی از فروشگاه اینترنتی امیر حافظ که توسط جناب اقای مرتضی سلجوقی ارائه شده رو خدمت شما بازگو کنیم.

این پکیج ها شامل سه محصول هستند که به ترتیب خدمت شما معرفی خواهند شد:
محصول اول:کرم کوچک  هشت کاره ی شمعدانی که در پکیج هشت کاره با درب
سلام بر همه ی شما عزیزان و زیبا جویان محترم
تقریبا مدت زیادی  از فعالیت ما در زمینه پوست و محصولات مراقبت از پوست میگذره و امروز قصد داریم بعد از این مدت پست اختصاصی و توضیحات کامل در رابطه با پکیج ده کاره شمعدانی از فروشگاه اینترنتی امیر حافظ که توسط جناب اقای مرتضی سلجوقی ارائه شده رو خدمت شما بازگو کنیم.

این پکیج ها شامل سه محصول هستند که به ترتیب خدمت شما معرفی خواهند شد:
محصول اول:کرم کوچک  ده کاره ی شمعدانی که در پکیج ده کاره با درب سفی
رهپویان هدایت:یکی از ادعاهای مشهور جریان تبشیر، توصیه به محبت و رحمت در جامعه  و نیز صلح و اطاعات محض
از حاکمان زمانه است و گویا هیچ اصل دیگری جز اصل محبت و صلح در جهان ما  اعتبار و ارزش ندارد. دو
نمونه از مطالب  بی مایه کتاب مقدس در بعد اجتماعی و سیاسی را به
اختصار بیان خواهیم کرد.

در انجیل متی و لوقا آمده است : خوشا به حال آنان
که  مهربان و با گذشت هستند زیرا  از دیگران گذشت خواهند دید.
خوشا به حال  پاکدلان، زیرا خدارا خواهند دید. خوشا به ح
الان دقیقا ۱۷ روز است که آیدین به سربازی می رود. کله ی تراشیده و پوست آفتاب سوخته و بدن خسته ی خود را به هر لطایف الحیلی که هست به خانه می رساند تا در کنار هم باشیم و خیلی زود، می خوابد و خیلی زود بیدار می شود و دوباره پادگان. وقت نمی شود او را درست و حسابی ببینم و این قلبم را به درد می آورد، اما همین که -تا امروز- اکثر روزها قسمت پیدا کرده ام که ببینمش - و در پادگان نبوده و پست نمی داده و نگهبانی نمی کرده - خدارا شکر. می توانم بفهمم چقدر کلافه است، از
در این مقاله درباره مناسک حج عمره در حج و زیارت توضیح میدهیم. زیارت خانه خدا سفر به سوی کعبه و معبد توحید است.
از آنجا که این سفر مقدس دارای ابعاد گوناگونی است و پیام ها و برداشت های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و عبادی آن،
میتواند متضمن فوائد بیشماری برای زائرین بیت الله الحرام باشد.
لذا شایسته است راهیان خانه خدا زائرین حرم شریف نبوی قبل از عزیمت به سرزمین نزول وحی
از طرق گوناگون شناخت و معرفت لازم را کسب نموده،
و در شرایطی وارد سرزمین
یک:
وقت روئیدنم ... سرما زد ... تنم قبل بهار لرزید!
خندید ... هنوز زمستان نرفته بود گفت: اولین تجربه ات !.... روئیدنی!
دو:
روحم در اسانسور میان کلیدها ... یک را زد!
ارواح دیگر کشتند مرا ... سرکلید صد!
سه:
قربانی ام اسماعیل! جای تو اگر مردی!
ایستاده نگاهم کن!............" بابای تو ابراهیم"

چهارم:
خندیدیم از شوخی های علم ... توی سینما!
از فیزیک معکوس ... هواپیما!
از رشد " بن سای " توی گلدان!
از ترکیب " کلون و...گوجه"!
حالا بمیریم ... مگر چه می شود؟
اگر تا این حد جوک بلدیم؟!!!
من دو روز آخر پاییز امسال را به زیباترین حالت ممکن خودش گذراندم.یعنی بهترین چیزی بود که امکان بودن داشت.خوشحالم که صبح پنجشنبه نرفتم کافه تا چیزی بنوشم و چرت بگویم و چرت بشنوم.شاید اگر چند ماه پیش می گفتند با سر می رفتم،اما حالا در کافه ها نفسم می گیرد.معذبم از اینکه باید تر و تمیز بنشینم سر میز و با آداب چیزی بخورم یا بنوشم.معمولا هم زودتر از بقیه حساب چیزی که سفارش داده ام را می رسم و بعد زل میزنم به آدم های توی کافه و معذبشان می کنم!پس ماندم خ
#دست_نوشته
#سفرنامه_اربعین_96

گفتم مگرنه اینکه امید ناامیدی ات می شود...در هوایی که نفسش نیست نفسهایت تنگ می شود...
گفت این عشق هست ولی جنون نیست...بی آبرویی در کوی یوسف طراحی خداست تا بدانی یوسف برای زلیخا ابدی نیست آن چیزی که این دورا برای هم ابدی میکند جنون است.خداست...ریسمان امیدت را در حلقه ی گیسوی یوسف بیندازی پاره اش میکند...خودش گفته امید فقط من...
غرق این اوصاف بودم که "او کیست؟...تا اینکه تو مرا خواندی اجابتم کردی،ناخواسته بارم را بستی وگ
#دست_نوشته
#سفرنامه_اربعین_96

گفتم مگرنه اینکه امید ناامیدی ات می شود...در هوایی که نفسش نیست نفسهایت تنگ می شود...
گفت این عشق هست ولی جنون نیست...بی آبرویی در کوی یوسف طراحی خداست تا بدانی یوسف برای زلیخا ابدی نیست آن چیزی که این دورا برای هم ابدی میکند جنون است.خداست...ریسمان امیدت را در حلقه ی گیسوی یوسف بیندازی پاره اش میکند...خودش گفته امید فقط من...
غرق این اوصاف بودم که "او کیست؟...تا اینکه تو مرا خواندی اجابتم کردی،ناخواسته بارم را بستی وگ
یک:
روی ماه تورا دیدن عباس (س)... دیگر نمی شود ...
سرت سخت مشغول است ... به امور شهادت ...
دو:
کی روی ماه تو را دیدن دیگر ... رقیه جان(س)...
می روی و مدینه داغدار ماه ها خواهد شد ...
سه:
مرا بگردان روی زمین دنبال خودت که ... نیستی ...
حتی بوی تو ... نشاندار راه من ... تواند شد ...

چهار:
حتی غمگین اند خیمه ها ... آتش نگر فته می سوزند ...
فرداست که دیگر حسین(ع) و یارانش ...وداع کنند ...
پنج:
می گذاری من هم با لیاقت عشقی بسوزم و ...
نگاه کنم دنیای حسین(ع) خواهان ... که همین است ...
شش:
بی بی چارقد سفیدش را سر کرده و لباس نخی سرمه ای رنگی پوشیده بود که سرآستین هایش پر بود از مروارید های سفید. با پیرزنهمسایه گرم گرفته بود. هردو روی صندلی های استیل با روکش های قرمزی نشسته بودند که پدر دو روز پیش از مغازه ی لوازماجاره ای کرایه کرده بود. کنار درورودی خانه صحبت میکردند و به هر مهمانی که وارد میشد با نگاه کاوشگرانه ای نگاه میکردند.مخصوصا بی بی که توجه ویژه ای به تازه عروسان نشان میداد و سرتا پای آنها را آز نظر میگذراند. بی بی از تازه
تحریک کردن یک مصیبت زده، و وادار کردن او به فحش
دادن به زمین وز مان، و صدها برابر خسارت مطالبه کردن، و بدگویی به مسئولین، کار
خوبی نیست! بلکه آنها نیاز به ارامش و تفکر دارند، که چرا چنین بلایی سرشان آمد.
باید بدانند که دسته بندی های سیاسی، و تقصیر این جناح و آن جناح انداختن، هدف سیل
نبوده است. خداوند که سیل را جاری کرد، برای تذکراتی بوده که در هیاهوی: این دسته
بندی های سیاسی گم شده، و مردم بجای تشکر از خدا، به ناسپاسی پرداختند. آنهاییکه
برای چن
میلاد خورشید کربلا وروز پاسدار مبارکباد

روز سوم این ماه شریف، بنا بر نقل شیخ طوسى در «مصباح»، روز ولادت با سعادت امام حسین(علیه السلام) است. روزی که خورشید وجود نورانی ومطهر آن حضرت درشهر مدینه منوره ودرخانه مبارک فاطمه وامیرالمومنین (علیهماالسلام)طلوع کرد وچشم ودل آن‌دوبزرگوار را روشن نمود.درهمین روز، ازجانب امام عصر(عج الله تعالی فرجه الشریف) به «قاسم بن علاء همدانى» وکیل امام حسن عسکرى (علیه السلام) نامه اى رسید که در آن آمده بود: مول
اینهمه جنگ و دعوا برای چیست برای اسلام؟خدا؟یا شاید هم برای  خلق خدا؟
در جایی آمده بود که اگر 124هزار پیامبر و نبی باهم در یک زمان زندگی کنند هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد و هیچ دعوای بین آنان نخواهد بود چون همه آنها هدفشان خدا و رضایت اوست و خدمت به خلق را افتخاربرای ارتقاء به مخلوق میدانند .
پس چرا در کشور ما که بنام حمهوری اسلامی ایران مزین گشته و خود را شیفتگان خاندان نبوت و اهل بیت رسول ص میدانیم بین تعداد زیادی از  مسئولین این همه دعوا  و جداله
1. تا بجایى رسید دانش من                                                که بدانم همى، که نادانم‏گر همى‌‏خواهى که بِفروزى چو روز                                      هستىِ همچون شب خود را بسوزاین عبودیت ز عشق است و نیاز                                       طاعت بى‌‏عشق مکر است و مجاز

2. به عطر گل خدارا بین که در گلزار می‌پیچد                   ز نیلوفر که عاشق تر که در گلزار می‌پیچدمخور صائب فریب فضل از عمامه زاهد                           که در گُنبد ز بی عقلی صدا
پیش‌نوشت:  با سلام و عرض ادب و احترام خدمت خوانندگان جانِ . با یک سری دیگر از سری متن‌های فوق طولانی (اَبَرمتن ) در خدمت شما هستم. این‌بار با یک تراژدی واقعی از دنیای کودکی‌ام مهمان خانه‌هایتان شده‌ام. پیش از خواندن این ابرمتن عاجزانه و ملتمسانه تمنّا دارم که اگر هوای حوصله‌تان ابری نیست، ظرف دل و دماغتان نشکسته و کاسه‌ی صبر و قرارتان از ناملایمات روزگار لبریز نشده، به خواندن این قسم از چرندیات بنده همّت گمارید، چرا که اینجانب به عمه‌ه
پیش‌نوشت:  با سلام و عرض ادب و احترام خدمت خوانندگان جانِ . با یک سری دیگر از سری متن‌های فوق طولانی (اَبَرمتن ) در خدمت شما هستم. این‌بار با یک تراژدی واقعی از دنیای کودکی‌ام مهمان خانه‌هایتان شده‌ام. پیش از خواندن این ابرمتن عاجزانه و ملتمسانه تمنّا دارم که اگر هوای حوصله‌تان ابری نیست، ظرف دل و دماغتان نشکسته و کاسه‌ی صبر و قرارتان از ناملایمات روزگار لبریز نشده، به خواندن این قسم از چرندیات بنده همّت گمارید، چرا که اینجانب به عمه‌ه

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها